שותף מתוך המהדורה 21/11/2016 חדשות

לפני כולם

מסתמן: ציון פרץ ימונה ליו“ר חברת המדיה זניט

המשא ומתן עם פרץ, שכיהן עד לאחרונה כמשנה למנכ“ל קבוצת ידיעות אחרונות ופרש ממנה, נמצא לקראת סגירה • ככל הנראה, פרץ יהיה  אחראי לפיתוח העסקי בזניט מקבוצת פובליסיס, ואילו ורד מבורך, מנהלת המדיה בחברה, תהיה אחראית לניהול של הפעילות השוטפת

Picture

ציון פרץ. קשר ארוך שנים עם פובליסיס צילום: ענת לברון

ציון פרץ, לשעבר משנה למנכ“ל קבוצת ידיעות  אחרונות, במו“מ לקראת סגירה על תפקיד יו“ר חברת המדיה זניט - כך נודע  ל“גלובס“. בין הצדדים מתנהל  זה זמן מה מו“מ, ועל פי מקורבים בשלב זה מה שנותר הוא אישור של פרץ לכך שהוא מוכן לקחת עליו את התפקיד. אם המינוי ייצא לדרך, נראה כי הפורמט המתוכנן הוא שפרץ יהיה אחראי–על ללקוחות וינהל את הפיתוח  העסקי, ואילו ורד מבורך, מנהלת המדיה של זניט, תהיה אחראית לניהול הפעילות השוטפת בפועל.

זניט מדיה עברה בשנה האחרונה טלטלות לא פשוטות, הנובעות בין היתר ממלחמה שניהלה מול זכייניות הטלוויזיה המסחרית - מלחמה שהפכה בשלב מסוים למלחמה מול זכיינית ערוץ 2 קשת, שעמה התנהל סכסוך מסחרי קשה. מי שנחשב לקו הנצי במאבק הוא עדי כהן, שניהל בשנתיים האחרונות את זניט. המלחמה עלתה לקבוצה מיליוני שקלים, וגם גבתה תשומות ניהול יקרות.

בשבועות האחרונים, לאחר כמה סיבובי משא ומתן כושלים, התחדשו המגעים בין זניט לקשת. בתקופה האחרונה הצטרף בתפקיד המבוגר האחראי גם יו“ר קבוצת פובליסיס העולמית, מוריס לוי, שניהל שיחות עם ראשי  קשת. כפי שנחשף ב“גלובס“, לוי הבהיר למנהלי הקבוצה בישראל כי הוא אינו שבע רצון מהתוצאות העסקיות של הקבוצה, והזכיר בין היתר את המלחמה מול קשת.

לאחרונה פורסם כי עדי  כהן פרש מתפקידו. פרץ, איש הפרינט הוותיק והמוערך, פרש לאחרונה מתפקידו כמשנה  למנכ“ל ”ידיעות אחרונות“. במסגרת תפקידו היה אחראי במשך שנים ארוכות לתחום המסחרי בקבוצת ידיעות, ופרש לאחר שהתמודד על תפקיד  מנכ“ל העיתון מול אבי בן–טל,  מנכ“ל ‭ ,ynet‬ והפסיד. בן טל  יתמנה למנכ“ל הקבוצה כולה, ובשוק העריכו כי העזיבה של פרץ נעשתה על רקע זה.

לקבוצת פובליסיס ופרץ יש קשר ארוך שנים: באומן בר ריבנאי, משרד העוגן של הקבוצה בישראל, מטפל בתקציב הפרסום של ”ידיעות אחרונות“ כבר שנים ארוכות ובעבר נחשב למשרד מוטה עיתונות.

אין זו הפעם הראשונה שבקבוצה בוחרים להמר על אדם שלא צמח בחברת מדיה לצורך ניהול חברת המדיה: הפעם הראשונה הייתה עם מינויו של יוסי ורשבסקי, כשעזב בפעם הראשונה את  תפקידו כמנכ“ל ערוץ ‭ .10 ‬ ורשבסקי החזיק בתפקיד במשך כמה חודשים, ובסופם  שב לכיסא מנכ“ל ערוץ ‭ .10 ‬ ההימור הבא היה על כהן, לשעבר סמנכ“ל השיווק של סלקום, שכאמור שימש בתפקיד במשך שנתיים.

יורם באומן, יו“ר פובליסיס, הכחיש בתגובה את הידיעה. •

פרץ, שבמסגרת תפקידו היה אחראי במשך שנים ארוכות לתחום המסחרי בקבוצת ידיעות, התמודד על תפקיד מנכ“ל העיתון מול  אבי בן–טל, מנכ“ל ‭ ,ynet‬ והפסיד. בן טל יתמנה למנכ“ל הקבוצה כולה, ובשוק העריכו כי העזיבה של פרץ נעשתה על רקע זה

ראה מאמר זה במהדורה האלקטרוית כאן