שותף מתוך המהדורה 25/06/2017 חדשות

ביהמ"ש מחק תביעת לשון הרע שהגיש אחיו של  השר דרעי נגד "גלובס"

Picture

עו"ד דרעי. הסכים למחיקה

בית משפט השלום  בירושלים מחק היום (א') את תביעת לשון הרע בסך 100 אלף שקלים שהגיש עו"ד שלמה דרעי, אחיו של אריה  דרעי נגד "גלובס" ונגד העיתונאית שלומית צור. בתום דיון פורמאלי שהתקיים הבוקר מחוץ לפרוטוקול, ולאחר שהצדדים שמעו את עמדת השופט דוד גדעוני, הסכים שלמה דרעי שלא לעמוד על המשך ניהול התביעה והסכים למחיקתה.

את התביעה בסך 100 אלף שקל הגיש עו"ד דרעי לפני כשנתיים בעקבות חשיפת  "גלובס", כי אחיו השר מכר לו ביולי 2013 זכויות בנייה לחמש דירות בשכונת גבעת  שאול בירושלים תמורת ‭ 4.2 ‬  מיליון שקל. לאחר החשיפה, פתחה רשות המסים בחקירה על נכסיו של השר דרעי, שהשתכללה לכדי חקירת משטרה שנמצאת בשיאה בימים אלה, וכוללת את  עסקת הנדל"ן בין האחים, ופרשייה נוספת אודות כספים שהוזרמו לעמותה בראשות  יפה דרעי, רעיית השר.

זכויות לדירות

ערב כניסתו לתפקיד שר  בממשלה בתחילת ‭ ,2015 ‬ הגיש דרעי הצהרת הון למבקר המדינה, לפיה יש לו דירה אחת שבה הוא מתגורר ברחוב הקבלן בשכונת הר נוף  בירושלים. באוקטובר ‭ 2015 ‬  חשף "גלובס" כי שנתיים לפני כן מכר השר דרעי  לאחיו, עו"ד שלמה דרעי, זכויות בנייה להקמת חמש דירות בשכונת גבעת שאול  בירושלים תמורת ‭ 4.2‬ מיליון  שקל. נכון למועד הכתבה, היו הדירות - שכבר הוקמו  ושוויין מוערך ב-‭15‬ מיליון  שקל - רשומות עדיין על–שם אריה ויפה דרעי.

בתגובה לכתבה טען עו"ד דרעי כי רכש את הזכויות  מאחיו ביולי ‭ ,2013‬ וכי והן  מיועדות לילדיו. לדבריו, הסיבה לאי-רישום הדירות על-שמם של ילדיו היא טכנית. הוא הצהיר כי הדירות עתידות לעבור על–שמם של ילדיו בעתיד.

"גלובס" והכתבת שלומית  צור דחו - באמצעות עוה"ד יורם מושקט ושירה רייך - את טענותיו של שלמה דרעי. לטענת העיתון, הפרסום לא מהווה לשון הרע ולעו"ד דרעי  אין עילת תביעה. לחילופין, טוען העיתון, כי תוכן הכתבה מהווה פרסום אמת שנעשה בתום לב ושיש בו עניין לציבור.

עבירות כלכליות

בימים אלה חוקרת המשטרה חשד לעבירות שחיתות שבצעו לכאורה שר הפנים דרעי ורעייתו יפה. השניים נחקרו פעמיים ביחידה להב 433 של המשטרה בחשד לעבירות כלכליות. חקירת הזוג דרעי  עוסקת, בין היתר, בעסקאות  נדל"ן שנעשו בין בני–משפחת  דרעי. בין היתר, המשטרה בודקת את נסיבות המכירה של הזכויות לחמש דירות בבניין בגבעת שאול בירושלים.

חשד נוסף שנבדק בעניינו של דרעי - שלצד היותו שר הפנים משמש גם כשר לפיתוח  הפריפריה, הנגב והגליל - הוא שבעלי התפקידים במשרד לפיתוח הפריפריה אישרו העברת כספים לעמותות שקשורות לכאורה למשפחת דרעי, שבראש אחת מהן עמדה רעייתו.

באחד המקרים שחוקרת המשטרה אישר המשרד לפיתוח הנגב והגליל העברה של כחצי מיליון שקל לעמותה שבניהולה של יפה דרעי. בסופו של דבר ההעברה לא יצאה לפועל, וזאת בעקבות התערבות של גורמים משפטיים שמנעו אותה. דרעי מכחיש את החשדות נגדו. •

את התביעה בסך 100 אלף שקל הגיש עו"ד שלמה דרעי לפני כשנתיים בעקבות חשיפת  "גלובס", כי אחיו, השר אריה דרעי, מכר לו זכויות בנייה לחמש דירות בשכונת גבעת שאול בירושלים תמורת ‭ 4.2‬ מיליון שקל

ראה מאמר זה במהדורה האלקטרוית כאן