שותף מתוך המהדורה 19/02/2017 שוק ההון

מי רוצה להשקיע באפגניסטן?

השקעות נדל"ן? לא רק בארה"ב ובריטניה

Picture
(צילום: ישראל הדרי)

נעמי מרילס, פיטר מקמילן, קית' הול וג'רמי לוסטמן

פירמת עורכי הדין הגלובלית, ‭ DLA ‬ ‭ ,PIPER‬ ערכה בשבוע שעבר בפעם החמישית את כנס הנדל"ן הגלובלי  השנתי. במסגרת הכנס, שנערך על ידי השלוחה הישראלית בראשות עוה"ד  ג'רמי לוסטמן ונעמי מרילס, נערכו רבי שיח בנושא השקעות עתק של גופים  מוסדיים בנדל"ן; זעזועים פוליטיים  והשפעותיהם על שוק הנדל"ן הגלובלי; וטכנולוגיות ואפליקציות בעולם הנדל"ן  (‭.(Tech-Estate-Real ‬

בתחילת הכנס ערכו המארגנים סקר  בקרב באי הכנס בו שאלו: "באיזו מדינה תבחרו להשקיע הכי הרבה במהלך 12  החודשים הקרובים?". מרבית המשתתפים אמרו כי יעד ההשקעות שלהם יהיה  ארה"ב ובריטניה. תשובות נוספות היו  גרמניה, אוסטרליה, שווייץ ואפילו  אפגניסטן. האם משקיעי הנדל"ן יודעים משהו שאנחנו לא?

אלכס פושאיי, שותף מנהל  בכיר ב–‭Newmark Grubb Knight ‬ ‭ ,(NGKF) Frank‬ בחור צעיר האחראי  לעסקאות נדל"ן בהיקף של 9 מיליארד  דולר, דיבר על שוק הנדל"ן האמריקאי  ואמר כי "%‭43‬ מעסקאות הענק בניו  יורק בוצעו על ידי זרים, ו–%4 מתוך העסקאות בארה"ב בוצעו על ידי משקיעים ישראלים, אשר הביאו לשוק  הנדל"ן האמריקאי כ–‭2.7‬ מיליארד  דולר".

פיל לוינסון, שותף מנהל בקרן פנמאונט פרטנרס מסינגפור, נשאל על השקעותיו באסיה ואמר כי "הייתי  נזהר מאוד מהשקעות בנדל"ן בסין. אני מציע להיכנס לשם בזהירות ועם ראייה  ארוכת טווח מאוד. כנ"ל בהודו, גם שם  אפשר להיפגע די בקלות. מצד שני, ביפן המצב הרבה יותר נוח והחוק יותר  בהיר. גם אוסטרליה היא שוק נהדר. אמנם לא ניבאתי את הברקזיט או את עליית טראמפ, אבל עכשיו מדברים על היתכנות למיתון ראשון באוסטרליה זה ‭ 26‬ שנה. ברגע שהשוק הזה יצלול, אנו  נראה שם הזדמנויות משמעותיות מאוד".

בין המשתתפים שהתקבצו מעשר  מדינות שונות, בהן גרמניה, איטליה, הונג–קונג, סינגפור, ארה"ב ובריטניה,  היו גם: מודי כידון, מבעלי קרן ‭ ;ALTO ‬  בנג'י סינגר, מנכ"ל ‭ WeWork‬ ישראל;  אלי רזין, מנכ"ל ‭ ;Credifi‬ רחל קיזלר,  יזמית טכנולוגיה, ומייסדת ‭ Kensee ‬ - פלטפורמה שאוספת ומנתחת מידע מאתרי חדשות ואתרים פיננסים ומזהה  סנטימנט ומגמות הקיימות בשוק הנדל"ן;  מנהלי קרן ‭ ,KBS‬ פיטר מקמילן  וקית' הול, אשר גייסו בשנה שעברה  כ–‭950‬ מיליון שקל בבורסה הישראלית; אנדראה הארדט, מנהל שלוחת גרמניה של קרן השקעות הגדולה בעולם,  בלקסטון; ג'י צביבל, מנכ"ל חברת  הנדל"ן הארבור גרופ ישראל–ארה"ב; ואחרים. •

ראו כתבה זו במהדורה האלקטרונית של גלובס כאן